pro odborníky pro všechny
Nová studie: Betaglukan a COVID-19

Prof.Dr. Václav Větvička, Ph.D.

Přední světový odborník na glukany

Profesní životopis

Profesor Václav Větvička, PhD, pracoval od roku 1993 na oddělení Patologie University of Louisville v Kentucky, USA. Do České republiky se trvale vrátil v roce 2022.

Dr. Větvička vystudoval Přírodovědeckou Fakultu Univerzity Karlovy v roce 1978, v roce 1983 získal titul PhD. Od roku 1978 pracoval na Mikrobiologickém oddělení Mikrobiologického ústavu ČSAV v Praze v Krči, nejdříve jako studijní pobyt, později jako aspirant a od roku 1983 jako vědecký pracovník.

V letech 1984-5 a 1988-1989 pracoval jako Research Associate v laboratoři profesora Kincada v Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City, OK, USA. V roce 1984 byl Akademií věd vyhodnocen jako Vynikající mladý vědecký pracovník.

Dr. Větvička je autorem více než 180 publikací, 6 monografií a 5 patentů. Mezi jeho hlavní zájmy patří role aspartových proteináz a rakoviny prsu a vývoj přírodních imunomodulátorů, především beta glukanu.

Vedle samotné vědecké práce se podílel na propagaci a využití glukanu v řadě zemí včetně USA, Francie, Brazilie, Turecka aj.

Dr. Větvička byl jmenován čestným profesorem Karlovy Univerzity a je prezidentem společnosti International Society for Glucan Research. 
Věděli jste, že...

Náš obranný systém patří mezi nejvýkonnější systémy lidského těla

Beta glukan je unikátní přírodní komplexní polysacharid

Reklama